BUTİK DÜĞÜN PASTASI

BUTİK DÜĞÜN PASTASI

Resim Kodu: BR – 001.392

Bu pasta sevgili Işıl’ın bana gelip “ben bu pastanın aynısını düğünümde istiyorum” diyerek, bu pastanın bir görseli elinde bana ulaşması ile ortaya çıktı. Evirdim, çevirdim fotoğrafı evde, düşündüm taşındım yapabilir miyim diye. Yanlış anlaşılmasın pastanın tamamı gerçek değil, bir kısmı maket bir kısmı gerçek. Işıl’ın bana verdiği görselde herhangi bir boyut yoktu, boyutlandırmayı kafamızdan yaptık, biraz kallavi yapmışız =)

Sırf en alt katı kaplamaya 6 kg’yu aşkın hamur gitti, pembe detay bile yaklaşık 3 kg !  Şeker hamuru ile uğraşanlar bu miktarda bir hamuru karmanın, renklendirmenin ve açmanın ne demek olduğunu bilir =) Üstelik bunu pastayı doğumuma yaklaşık 1 ay kala hazırladım. Siparişi yaparken bazen kendi aklıma şaştım, zira önümde “kocaman” bir Nil Hanım’la bu pastayı süslemeye çalıştım. O araki çılgın yoğunlukla bir de bırakmışım son güne! Gecenin bir saatinde tamamlandı pastamız. Hazırlamak yetmiyor, koskocaman pastayı Çubuklu 29’a taşımamız gerekti, inanın o da kolay olmadı zira 2 kişinin taşıyamayacağı kadar ağırdı. Sonuç itibariyle güzel güzel teslimatı yaptık, ben mutlu, sonuç iyi, Işıl mutlu.

Şimdi o anları hamilelikte yaşadığım tatlı bir çılgınlık olarak hatırlıyorum.

Pasta modeli anonim, kime ait ilk kim yapmış bilemiyorum, ben Işıl’ın internetten bulduğu görsel üzerinden ilerledim. Sonradan anladım ki oldukça meşhur bir modelmiş, zira bir süre sonra Nişantaşı’nda ünlü bir markanın vitrininde maketi yer aldı. Bulldog’lar ise benim kendi kendime modellemeye cesaret edemediğim bir hayvan türü olduğu için, Etsy’de yer alan ThePinkKoala dükkanından alıntıdır, aynılarını çalıştım.

Sevgili Işıl’a düğün fotoğraflarını yayınlamama izin verdiği için teşekkürler ♥

Zeynep

BUTİK DÜĞÜN PASTASI

Resim Kodu: BR – 001.391

BUTİK DÜĞÜN PASTASI

Resim Kodu: BR – 001.390

BUTİK DÜĞÜN PASTASI

Resim Kodu: BR – 001.389

BUTİK DÜĞÜN PASTASI

Resim Kodu: BR – 001.388

YORUMLAR

 1. Muhteşem gözüküyor. Harika bir emek harcanmış. Eski klasik pastaların dışında şahane tasarımlara sahip pastalar artık düğünlerde daha çok yer almaya başladı. Fakat ne yazıktır ki konya da bu denli başarılı işler yapabilecek kişi nerede ise yok. tebrik ederim.

 2. Merhabalar, bloğunuzu bu kadar geç keşfetmiş olduğum için birazcık kendime kızdım.
  Ama nasılsa buldum artık izliyorum sizi.
  Birde keşke aynı şehirde olsaydıkta kursunuza katılabilseydim. :(
  Yakın zamanda bebeğinizi kucağınıza almışsınız, tebrikler.allah sizlerle büyütsün inş.
  bende beklerim .. :)
  Sevgiler.

 3. fundi dedi ki

  tek kelimeyle harika sanat eseri bu pasta ya otur izle vallaha:)

 4. Resmen bütün zorluk ve imkansızlıklara karşı ortaya bi şaheser çıkarmışsınız pastaya bakmalara doyamıyor insan bu nasıl bi güzellik böyle :) ellerinize, sabrınıza, emeğinize ve yeteneğinize sağlık :)

 5. Bravo size, çok yeteneklisiniz tebrik ederim. Yıllardır izliyorum sizi, her işiniz ayrı güzel.

 6. Bebeginiz hayirli, ugurlu olsun…. Saglikli, basarili ve mutlu bir ömür diliyorum….

  Pastaniza gercekten hayran kaldim…. Emeklerinize saglik… Sevgilerimle, Filiz Bircan

SEN DE YORUM YAZ

*