PLANET CAKE & SYDNEY – VII

PLANET CAKE VE SYDNEY – VII

Resim Kodu: BR – 001.338

Araya bir koca kamyon dolusu zaman girdi, ben döneli 1 ay oldu, sonunda Sydney postlarına nokta koyuyorum =)

Son iki pastayı paylaşmadan geçemedim, çünkü en çok zamanı alan ve inanılmaz emek isteyen iki model. Her ikisi de düğün pastası olarak kullanılabilecek özellikte. İlki model “Mad Hatter” inanılmaz zahmetli bir tasarım. Herşey yuvarlak pastadan başlıyor ve sonuca bakarsanız ne kadar evrim geçirdiğini görebilirsiniz. Mükemmel sonuç çıkartmak oldukça zor.

İkinci modelin bir adı yok, ancak dikkat ederseniz dar bir taban geniş üst katı taşıyor hem de arada boşluk var ! İnanın bana pasta mühendisliğine ve mantığına fazlasıyla aykırı. Normalde çoğunluk pastalar yukarıya doğru katlar küçülerek tasarlanır ve en önemlisi arada boşluk olmaz ! =) Neden üstünde 2 rakamı var derseniz, o sadece benim bir konuyu öğrenmem için yapıldı ve üzerine yerleştiriverdik. Bir amacı yok kısacası =) Bu pastayı vakit darlığından 2 katlı yaptık ancak 3 katlı da tasarlanabiliyor.

Son fotoğrafta çılgın hocam Jessica Pedemont. Kendisi bir çikolata ustası, pasta uzmanı, elinden inanın bana her iş geliyor, muazzam yetenekli. Ayrıca kickboxçu ve dövüşçü, hem de Avustralya milli takımına seçilmiş. Avustralya’daki en yakın dostum oldu, İtalyan asıllı olmasının sonucu olarak çok kaynaştık bizi restoran restoran gezdirdi, çok özlenesi bir dost.

İyi haftalar,

Zeynep

PLANET CAKE VE SYDNEY – VII

Resim Kodu: BR – 001.337

 PLANET CAKE VE SYDNEY – VII

Resim Kodu: BR – 001.336

PLANET CAKE VE SYDNEY – VII

Resim Kodu: BR – 001.335

YORUMLAR

 1. yonca dedi ki

  harika görünüyor, ellerinize sağlık

 2. ELMAS KARADAĞ dedi ki

  Merhaba Zeynep Hanım,

  Oğlumun doğumu ile pasta ve kurabiye yapmaya merak sardım. Aslında ekonomistim ve pasta “hiçbir zaman yapamam herhalde” dediğim bir şeydi. Ama gerçekten çok büyük bir aşkmış.

  Oğlumun ilk yaş pastasını hazırlarken sizin sitenizi keşfettim. İnanır mısınız o gün bugün her gün 1 kez bakmadan geçemiyorum. Sizi gönülden tebrik ediyor ve pastacılıkta gerçekten yeni bir çığır açtığınızı düşünüyorum.
  Bu son pastalarınız da en büyük örnekleri.

  Tekrar tekrar tebrik ederim.
  Harikasınız!

 3. HİLAL'LE dedi ki

  İlgiyle takip ettim Avustralya maceranızı. Başarılarınızın devamını dilerim. Denizliden Sevgiler…

SEN DE YORUM YAZ

*