PLANET CAKE & SYDNEY – IV

PLANET CAKE VE SYDNEY - IV

Resim Kodu: BR – 001.327

Sonunda sıra sizinle kursta yaptıklarımı paylaşmaya geldi : ) Öncelikle belirtmek istiyorum ki gördükleriniz ve bundan sonra göreceklerinizin hepsi gerçek pasta. Bu soruyu çok sık aldığım için bilgi vermekte fayda görüyorum.

Kursum toplam 2 hafta içi artı 3 gün yani 13 günden oluşuyor. Bugün itibariyle 11.gün bitti, geriye kaldı 2 gün.

Burada gördüklerinizin üzerine eklenecek daha çılgın modeller olacak. Şimdilik bunlar ısınma turları. Bundan sonraki postta asıl en sevdiğim ve zorlandığım tasarımları yayınlayacağım.

Üstte gördüğünüz ilk kare pastam, kare pastayı keskin köşeli yapmak tahmin ettiğimden çok daha zormuş. 3 yuvarlak pasta hazırlayacağınız zamanda ortaya 1 kare pasta çıkıyor.

Önce tek katlı kare çalıştık, sonra 2 katlı kare ve ardından 3 katlı yuvarlak. Hepsi farklı şeyler öğretti bana. İki katlı kare pasta nişan pastası özelliği taşırken 3 katlı yuvarlak olan düğün pastası niteliğinde. Tabii ki bu tasarımları biz seçmedik. Bunlar bize maksimum bilgi sağlayacak şekilde Planet Cake tarafından tasarlanmış modeller.

Gördüğünüz pastaları hazırlarken en keyif aldığım konulardan biri de şekerden çiçekleri hazırlamak oldu. Sürekli çiçek hazırladığımız için bana oldukça pratik kazandırdı. Manolya ve orkideleri pastaların üzerinde görebilirsiniz.

Bir sonraki postta görüşmek üzere, iyi haftalar =)

Zeynep

PLANET CAKE VE SYDNEY - IV

Resim Kodu: BR – 001.326

PLANET CAKE VE SYDNEY - IV

Resim Kodu: BR – 001.325

PLANET CAKE VE SYDNEY - IV

Resim Kodu: BR – 001.324

PLANET CAKE VE SYDNEY - IV

Resim Kodu: BR – 001.323

PLANET CAKE VE SYDNEY - IV

Resim Kodu: BR – 001.322

YORUMLAR

 1. Zeynep hanım çok güzel olmuş elinize sağlık çok iyi işler çıkartıyorsunuz. Hepsi çok şeker bi kızım olursa ilk doğum günü pasatası sizden :)) Size sipariş veririm..

 2. sizin adınıza çok sevindim zeynep hanım başarılarınızın devamını diliyorum :) sevgiler

 3. ellerinize sağlık,çok güzel gözüküyorlar:)

 4. vişnelere, pastanın keskin kare liğine bayıldım. ellerinize sağlık !

 5. Hepsi harika özellikle orkidelere bayıldım.Sanırım Doçent derecesi alıp döneceksin kurstan : ) garip gelebilir ama çok merak ettim bu pastalar ne oluyor sonra orada satışa mı veriliyor?

  Sevgiler

 6. Zeynep, muh-te-şemmm…
  özellikle köşelilerin şeker hamuru olduğuna inanmak zor, tek bir hata yok.. eline sağlık . dönüşünde yapacaklarını gerçekten merak ediyorum, harikasın

 7. gülhanım çetin dedi ki

  merhaba:) ben kurabiye kursunun haricinde pastacılık üzerinede kurs verip vermediğinizi merak ediyorum bilgi verirseniz çok sevinirim….teşekkürler

 8. Harika bir iş yapıyorsun. Zaten beğenerek takip ediyordum. Ama bu eğitimlerden sonra müthiş pastalar çıkacak belli:)

SEN DE YORUM YAZ

*