PLANET CAKE EĞİTİMİ & SYDNEY / AVUSTRALYA GÜNLERİ – II

PLANET CAKE EĞİTİMİ VE SYDNEY, AVUSTRALYA GÜNLERİ - II

 

Bugün konumuz Planet Cake =)

Hangi akla hizmet Avustralya’ya eğitime gittin diyebilirsiniz; ki eminim pek çoğunuzun aklına takılıyordur. Bu programımın altındaki hedeflerimi bu posttaki görsellerden anlamanız bence mümkün.

Git gide pek çok kişi yapılan bu işin aslında bir sanat dalı olduğunu daha iyi anlamaya başlıyor. Tek fark burada ortaya çıkan eserlerin yenilebilir olması. Harcanan zaman ve emek gerçekten bazen mantığı zorlayabiliyor. Benim de amacım bu sanatı yaratıcılığımı da kullanarak en iyi şekilde icra edebilmek. Bunun için tüm altyapıyı başarılı bulduğum sanatçılardan öğrenmem gerektiğine inanıyordum. Bu sürecin bir sonraki adımı da bu bilgilerimi yepyeni kurslar ile öğrenmek isteyenlerle paylaşmak olacak. Ne zaman? İşte onu henüz bilmiyorum :)

Bu bir süreç tabii, bu meslekte kendinizi geliştirmeye harcayacağınız vakit oldukça uzun, masraflı, sancılı ve zorlu. Ben de elimden geldiğince uğraşıyorum :)

Planet Cake 2003 yılında  Paris Cutler tarafından kurulmuş, ufacık bir işletme olarak. Bugünkü duruma baktığınızda ise sahip oldukları geçmişin ve bilgi birikiminin onları oldukça güçlü bir firma haline getirdiğini görebiliyorsunuz. Sektörün çok başarılı sanatçılarını bünyesinde barındırıyor. Planet Cake kendimi geliştirmeye çalıştığım bu yolda pek çok seçenekten biriydi, ancak nedense hep daha çok istediğim o oldu. Muazzam bir yatırım diyebilirim, en basitinden işimden 1 ay ayrı kalmama sebep oldu.

Size Planet Cake tarafından yapılmış bazı pastaları göstermek istedim. Böylelikle ne yolda ilerlediğimi ve hangi pastaların peşinde olduğumu daha iyi görebilirsiniz. Kurs alanını çekmek pek çok kursta olduğu gibi yasak. Bu nedenle kontrollü çekimlere izin veriyorlar. Yaptıklarımız ortaya çıktıkça yeni postlarda paylaşıyor olacağım.

Kendime sözüm burada olduğum süre içerisinde 2 günde bir post yayınlamak. Şimdilik doğru yoldayım =)

Görüşmek üzere,

Zeynep

PS. Son fotoğraftaki pastanın altyapısına Mad Hatter deniliyor, Mad Hatter üzerine uyguladıkları Alice Harikalar Diyarında teması ise Planet Cake’e ait pastalar arasında en sevdiklerimden sadece biri : )

PLANET CAKE EĞİTİMİ VE SYDNEY, AVUSTRALYA GÜNLERİ - II

 

PLANET CAKE EĞİTİMİ VE SYDNEY, AVUSTRALYA GÜNLERİ - II

 

PLANET CAKE EĞİTİMİ VE SYDNEY, AVUSTRALYA GÜNLERİ - II

 

PLANET CAKE EĞİTİMİ VE SYDNEY, AVUSTRALYA GÜNLERİ - II

 

PLANET CAKE EĞİTİMİ VE SYDNEY, AVUSTRALYA GÜNLERİ - II

 

YORUMLAR

 1. Harika hepsi,ama kurs sonrası hepsini kim yiyor bunların:)

 2. Nisan’daki eğitimi iple çekiyorum :) iyi eğlenceler, keyifli tecrübeler…

 3. hepsi birbirinden güzel… söylenecek söz yok…
  sen de geri dönünce kimbilir neler neler yapacaksın… :)

 4. Sevgili Zeynep yolculuğunu yolculuğumuzmuş gibi hayranlıkla takip ediyoruz. Bir cesaretle atıldığın işe hayallerini emeğini verdin umarım bizim ülkemizde de farklar yaratmaya devam edersin. Şartlar zaman ve en önemlisi gönlü adamak çok önemli. Pasta resimlerinden öndeki beyaz pastaya aşık oldum hatta işte bu benim düğün pastam dedim:)) soldaki beyaz:)) Ne olur onun gül motifini çok çok iyi öğren emi:))

 5. Kursunun bitip, kurs vereceğin günleri iple çekiyorum :))

 6. ne mutlu size hem sevindim hemde özendim benimde şeker hamuru çiçek çalışmalarım var bunları ilerletmeyide çok istiyorum…yaptıklarınızı keyifle takip ediyorum yeni çalışmalarınızıda merakla bekliyeceğim … sevgiler

 7. elif dedi ki

  benımde hayalım birgün ron ben israel kurs acarsa ona gıtmek :)

 8. kesinlikle orada ne işin var demiyorum,benimde elimde öyle bir fırsat olsa asla kaçırmazdım..sen orada öğren gelince bizede öğretirsin inşallah..beni ilk sıraya yazarsan sevinirim zeynepciğim.veeeee son olarak pasatalar müthişşşş güzel,kendine iyi bak..hoşçakal…

SEN DE YORUM YAZ

*