İLK CİCİLİ BİCİLİ KURABİYELERİM

Evet, sonunda malzemelerim geldi, ve bugün şeker hamurlarımı renklendirip denemelerime başladım. Büyük heyecanların sonunda büyük mutluluklarımı sizinle paylaşıyorum :)
Öncelikle pembe bebek kurabiyeleri, bunlar 1-2 hafta sonra doğum yapmaya hazırlanan arkadaşım için yaptığım denemeler olsun istedim, malum 40-50 tane yaparken mahçup olmak var:)

 

Resim Kodu: BR – 000.362

Hazır başlamışken yeşil renkte olanlarını da yapmak istedim, çünkü doğacak bebeğimiz erkek, adı da Batu hatta, dolayısıyla zevkim pembeye kaysa da, yeşil veya mavi yapmam benim için daha hayırlı olur sanırım.

Resim Kodu: BR – 000.361

Annem yakın zamanda İzmir’den geldi, bizimle birlikte olacak önümüzdeki bir ay boyunca. Kızının böyle şeylerle uğraşmasına ilk etapta inanamıyor olmasına rağmen, ben kurabiye hazırlarken aslında izlemekten çok da keyif aldı. Fotoğrafları ben çekerken aşağıdaki pozu hazırlamamı söyleyen oydu, benzer bebek tulumları aynı karede çekilmeliymiş : )) Zaten ben bu gidişle fotoğrafçılık olayını da çözeceğim sanırım…Fena mı olur?

Resim Kodu: BR – 000.360

Bu günlerin geldiğine inanamıyorum :) Çooook güzeeeeeelll :)

YORUMLAR

  1. alime yörük dedi ki

    zeynepcim…yaptığın herşeyi çok beğeniyorum.bende kendime başlıyorum ilk kurabiyelerimi dün yaptım yarın arkadaşlar arasında kartımla birlikte dağıtacağım.nasıl heycanlıyım anlatamam.başarmak istiyorum, bakalım başlamadan bir şey söylemek mümkün değil.çevremde bana yardım edecek kimse yok yalnızım biraz onun endişesi içindeyim.çok yazılarını okudum, hollandaya gitmişsin bende 20 yıl orda yaşadım evlenip türkiyeye geldim.sana sormak istediğim çok şey var,cevaplamak istermisin bilemiyorum.ben herşeyi yasal yapmak istiyorum malüm eşim hakim usulsüz hiç birşey olmamalı.nasıl bir yol çizdiğini merak ediyorum, henüz başlamadım ama ilk zamanlarda ne kazanacağımıda bilemediğim için başlar başlamaz mı vergi dairesine baş vurmalımıyım.çok özel sorular olduğunu biliyorum musabecilerle görüştüm garip cevaplar aldım beni tatmin etmedi belki sen bir yol gösterebilirsin…izmirden sevgiler alime yörük.

SEN DE YORUM YAZ

*