MAKARON KURSU MKR101

Makaron Kursu MKR101

♥ Kurs Ücreti: Kişi başı 300 TL
♥ Katılımcı sayısı: 12 kişi
♥ Kurs süresi: 1 gün (10:30 – 16:00 arası)
♥ Kurs adresi: Gayrettepe, Şişli, İstanbul
♥ Sonuç ürün: 4 farklı içerikte yaklaşık 15 makaron
♥ Ön şart: Ön şart bulunmamaktadır.

KURS TARİHLERİ VE REZERVASYON

Makaron kursu tarihleri Mutlu Dükkan tarafından belirlenmekte olup kurs tarihlerine ve boş yer durumuna aşağıdaki programdan ulaşabilirsiniz. Arzu ederseniz 12 kişilik arkadaş grubunuzu kurup kendi kurs tarihinizi kendiniz de belirleyebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi almak ya da rezervasyon yapmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz: info@mutludukkan.com

Kurs Tarihleri
Yeni kurs tarihleri çok yakında…
Kurs Tarihleri
Yeni kurs tarihleri çok yakında…

KURS HAKKINDA GENEL BİLGİ

Kursumuz, makaron yapımının teknik noktalarını öğrenmek, bu konuda altyapı kazanmak ve kendini geliştirmek isteyen kişilerin kendilerini deneyebilecekleri en uygun başlangıç noktasıdır. Kurs sırasında katılımcılar makaronun oldukça zorlu yapısı ile tanışıp makaronun detaylarını en ince ayrıntısına kadar öğrenme şansı yakalayacaktır.

Kurs boyunca katılımcılar hem makaron kabuğu hem de farklı farklı makaron iç dolgu çeşitlerini öğrenme imkânı yakalayacaktır. Makaron içeriği olarak bitter ganaj, espressolu buttercream, vanilya taneli pastacı kreması ve vişneli meyve konsantresi öğretilmektedir. Öğretilecek bu dört farklı dolgu yapımını kavradıktan sonra katılımcıların evde kendi kendilerine benzer lezzetler geliştirme şansı da bulunmaktadır.

Kurs boyunca katılımcılar 3’er kişiden oluşan 4 ayrı grup halinde farklı farklı istasyonlarda çalışacaktır. Her grup kurs programında yer alan dört farklı iç dolgu çeşidinden birini hazırlayacaktır. Ancak her grup diğer grupların iç dolgu hazırlayışını takip edecek, gözlemleyecek ve öğrenecektir. Bu şekilde her grup üyesi hazırlanacak dört farklı iç dolgu çeşidini de öğrenme şansı yakalayacaktır. Ayrıca her katılımcı yaklaşık 15 adet makaronu kendi kendine hazırlama, renklendirme, pişirme ve doldurma imkânı bulacaktır. Bu sayede her katılımcı yaklaşık 15 adet makaron hazırlamış ve bu makaronları dört farklı dolgu çeşidi ile doldurmuş olacaktır.

Toplam 5,5 saat süren eğitimimiz sırasında hem keyifli vakit geçirebilir hem de makaron yapımı ile ilgili olarak tüm bilgi, birikim ve teknikleri en ince ayrıntısına kadar öğrenme fırsatı yakalayabilirsiniz. Ayrıca, kurs sırasında hazırlayacağınız 15 adet makaronu beraberinizde eve götürme imkânınız bulunmaktadır. Bu sayede el becerilerinizle sevdiklerinizi hem şaşırtabilir hem de mutlu edebilirsiniz.

KURS İÇERİĞİ

 • Makaron yapımı ve süslemesinde kullanılan malzemelerin tanıtılması
 • 4 farklı iç dolgunun hazırlanması ( ganaj, buttercream, pastacı kreması, meyve konsantresi )
 • Makaron kabuklarının hazırlanması ve pişirilmesi
 • Makaron kabuklarının farklı iç dolgular ile doldurulması

EKSTRALAR

 • Dahil olanlar: Öğle yemeği ve kullanılan tüm malzemeler Mutlu Dükkan tarafından temin edilmektedir.
 • Eve götürme: 4 farklı içerikte hazırlanmış 15 adet makaronu kurs sonrası beraberinizde evinize götürme imkânı bulunmaktadır.

UYARILAR

 • Kurs sırasında sadece önceden belirlenmiş içerikler çalışılmaktadır. Bu içeriklerin dışına çıkılması yasaktır.
 • Kurs sırasında fotoğraf çekilmesi ya da görüntülü video alınması kesinlikle yasaktır.

KURSTAN GÖRÜNTÜLER

 • Bu Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş :)
 • Üye Ol, Yeni Yazılarımızı Kaçırma !
  Üye olun, yeni yazılarımız düzenli olarak Email adresinize gönderilsin.